Venezuelské Su-30MK2 stále ve střehu. Jejich posádky teď získaly nové možnosti (VIDEO)

df 29. listopad 2019 624 0

Navzdory těžké politické i ekonomické situaci v zemi venezuelské ozbrojené síly zůstávají jedněmi z nejlépe vyzbrojených v Latinské Americe. Venezuela se spoléhá mimo jiné na flotilu víceúčelových bojových letounů Su-30MK2.

Venezuelské letectvo získalo od roku 2006 z Ruska celkem 24 letounů Su-30MK2, které se staly páteří vzdušných sil. Po ztrátě dvou letounů jich nyní Venezuela provozuje 22 se záměrem pořídit dalších 12, jakmile to ekonomická situace země umožní.

Venezuela s letouny nakoupila i moderní výzbroj, mimo jiné protiletadlové střely R-77E, nadzvukové protilodní Ch-31 či podzvukové protizemní zbraně Ch-59M.

Nyní dostávají nové možnosti stávající i budoucí posádky těchto výkonných letounů. Prezident Venezuely Nicolas Maduro ve středu 27. listopadu otevřel nové výcvikové zařízení s pokročilým trenažérem letounu Su-30MK2, dodaným ruskou společností Suchoj.Moderní trenažér podle oficiálního prohlášení maximálně přibližuje simulované situace realitě a umožňuje komplexní výcvik včetně zdokonalení posádek ve vzdušném boji.

Suchoj Su-30MK2 je dvoumístný víceúčelový bojový letoun, jehož určením je ničení stíhacích letounů protivníka v manévrovém vzdušném boji, ničení vzdušných cílů na střední a velké vzdálenosti, obrana pozemních jednotek a průmyslových komplexů před napadením ze vzduchu, doprovodné úkoly, ničení pozemních a hladinových cílů za pomoci přesně naváděné munice, umlčování radiolokátorů protivníka a výcvik pilotů.

Je vybaven radiolokátorem N001VEP, který je schopen kromě vzdušných cílů vyhledávat a sledovat i pozemní a hladinové cíle a provádět mapování terénu. Situace se posádce zobrazuje na rozměrných multifunkčních displejích.

Letoun unese až 8 tun výzbroje na dvanácti závěsnících.

Venezuelský Su-30MK2 se nedávno stal předmětem zájmu médií v souvislosti s přiblížením k americkému letounu EP-3E ARIES II nad Karibským mořem:df

Spolupráce: ruslet.webnode.cz

Foto: Flickr.com / Public Domain

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej
(4 hlasování)
Naposledy změněno: pátek, 29 listopad 2019 09:03

Napsat komentář

Věříme, že naši čtenáři jsou inteligentní, kultivovaní a lidsky slušní. Že se neuchýlí k používání vulgarit, k vzájemnému napadání a urážení. Že budou vždy věcní a přispějí k debatě, která bude pro všechny příjemná, zajímavá a informativní. HTML kód není povolen.

Nejčtenější

Partneři


Další fotografie

Fotonáhled článků

Tu-160M je „na dráze“. Čeká však nové motory i hypersonické zbraně

Nový ruský jaderný nosič: konečně (trochu) jasno

Revoluční Sikorsky–Boeing SB-1 Defiant se blíží k hranici 200 km/h. Cíl je 460 km/h…

F-35 si dál razí cestu světem. Teď jej chtějí Řecko a Singapur

Sériový PAK DA už za sedm let. Je to reálné?

Egypt se pochlubil nejmodernějšími zbraněmi. Podívejte se na dosud nevídané záběry (FOTO, VIDEO)

Historický okamžik: indický letoun přistál na letadlové lodi (VIDEO)

Íránské údery: působivá přesnost a šance na zmírnění napětí (VIDEO)

Egypt versus Turecko: Vyplatí se Káhiře drahé nákupy z posledních let?

První JF-17 Block III ve vzduchu. Pákistánci jimi chtějí vzdorovat Rafalům

Su-57 má zřejmě prvního zahraničního zákazníka

Zřítil se Su-57

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok