22. listopad 2019

2500 km/h noční oblohou. MiGy 31 stíhaly protivníka potmě (VIDEO)

df 10. říjen 2019 1504 0

Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo záběry z nočních letů těžkých přepadových stíhacích letounů MiG-31BM permského leteckého pluku Vzdušných a kosmických sil.

Noční lety se soustředily na nácvik vyhledávání a ničení vzdušných cílů včetně simulace odpalu protiletadlových střel dlouhého dosahu. Lety probíhaly při rychlostech okolo 2500 km/h a ve výškách bezmála 15 tisíc metrů.

Na videu stojí za pozornost mimo jiné noční přiblížení těžkého stíhače k přistávací dráze.MiG-31BM

Jedná se o modifikaci původních verzí MiGu 31. Jeho určením je ničení vzdušných cílů v rámci protivzdušné obrany a řízení činnosti stíhacích letounů opatřených méně výkonným radiolokátorem

Oproti původním verzím se odlišuje zejména výkonnějším radiolokačním systémem RP-31AM  Zaslon-AM, který dokáže detekovat vzdušný cíl o velikosti stíhačky na vzdálenost 240 km, přičemž současně je schopen sledovat až 24 vzdušných cílů a na 6 z nich navádět PLŘS. Dále se odlišuje instalací LCD displejů v kokpitech, novými radiostanicemi typu R-800L, modifikovaným navigačním systémem včetně satelitního přijímače A737 a instalací datalinku s utajeným přenosem, za jehož pomoci lze navádět PLŘS na vzdušné cíle odpálené jiným letounem.

Hlavními zbraněmi MiGu 31BM jsou protiletadlové střely velmi velkého dosahu s aktivním/poloaktivním radiolokačním navedením typu R-37M nebo PLŘS velkého dosahu s aktivním/poloaktivním RL navedením typu R-33S, přepravované na dvou tandemově uspořádaných párech podtrupových závěsníků.

Z podkřídelních závěsníků letoun může taktéž odpalovat střednědosahové střely s aktivním RL navedením typu R-77-1 nebo střely krátkého dosahu s pasivním infračerveným navedením typu R-73.

Hlavňovou výzbroj tvoří jeden 23mm šestihlavňový rotační kanón typu GŠ-6-23 se zásobou 260 nábojů.

MiG-31 se vyznačuje unikátními operačními rychlostmi a výškami: praktický dostup letounu je 20 tisíc metrů a maximální rychlost okolo 3000 km/h; jedná se tedy o nejrychlejší pilotovaný operační bojový letoun současnosti. V ruském letectvu nyní slouží okolo 140 letounů MiG-31BM

df

Ve spolupráci s: ruslet.webnode.cz

Foto: MO RF

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej
(3 hlasování)
Naposledy změněno: čtvrtek, 10 říjen 2019 22:25

Napsat komentář

Věříme, že naši čtenáři jsou inteligentní, kultivovaní a lidsky slušní. Že se neuchýlí k používání vulgarit, k vzájemnému napadání a urážení. Že budou vždy věcní a přispějí k debatě, která bude pro všechny příjemná, zajímavá a informativní. HTML kód není povolen.

Nejčtenější

Partneři


Další fotografie

Fotonáhled článků

Emiráty o F-35 nejednají. Zajímají se o stíhačky a technologie z Ruska

Rusko dostane náhradu za Mistraly. Nové lodě budou větší

NGF: Evropská stíhačka, nebo spíš francouzský černý kůň?

Média: F-35 neměly šanci dohnat Tu-160

Su-35: Měnič hry (nejen) na Blízkém východě

J-20 už skutečně čínský. Ruské motory nahrazují domácí

Srbští a ruští piloti cvičili vzdušný boj. Pálili raketami i kanonem (VIDEO)

Japonsko posiluje, může získat „super interceptory“

Inovovaný drak, velkoformátový displej, AESA radar. MiG drží krok s absolutní špičkou

Rodí se konkurent pro F-35. Prototyp už je ve výrobě

Tu-160 v JAR jako promo akce? Afrika nakupuje ruské zbraně (VIDEO)

Horko nad Japonským mořem: ve vzduchu F-15, Su-35, F-2…

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok